Opis nieruchomości
Do wynajęcia.
Oferujemy nowoczesne, komfortowe przestrzenie biurowe w konfiguracji odrębnych biur lub open space office.
w
biurowcach klasy A z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi.
GPP Business Park to unikalny, zrównoważony kompleks biurowy. Dzięki zastosowanym technologiom i wdrożonym systemom energooszczędnym kompleks wyróżnia się wysokim komfortem pracy i niskimi kosztami zużycia mediów.
GPP Business Park oferuje ponad 30 000 m2 powierzchni biurowej z 1200 miejscami parkingowymi oraz szereg usług dodatkowych.
Powierzchnie do wynajęcia:
- ok. 140 m2 – GPP1 P0
- ok. 180 m2 – GPP1 P0
- ok. 190 m2 – GPP1 P0
- ok. 200 m2 – GPP4 P00
- ok. 150 m2 – GPP4 P01
- ok. 1080 m2 – GPP4 P06 (całe piętro)
pow. częściowo wykończona – (do indywidualnej aranżacji wg wytycznych najemcy)
- ok. 200 m2 – GPP1 P04
pow. wykończone nieumeblowane -
- ok. 25 m2 x 3 – GPP1 P01
- pow. wykończone i umeblowane.
Na powierzchni biurowej znajduje się wyposażenie takie jak: biurka z możliwością regulacji wysokości, ergonomiczne fotele, szafy (sofy, fotele, pufy, stoliki – w zależności od piętra).
- 1080 m2 – GPP2 P01-P05, GPP3 P01-P03
Opłata eksploatacyjna na rok 2024 – 18,90 zł/m2
Cennik miejsc parkingowych na rok 2024:
Miejsca naziemne:
1)
wg współczynnika: 40 euro
2)
ponad współczynnik: 45 euro
Miejsca podziemne:
1)
wg współczynnika: 60 euro
2)
ponad współczynnik: 70 euro
współczynnik: 1:35
Na każdym piętrze znajdują się komfortowo wyposażone kuchnie wraz z jadalniami.
Przestronne biura, hole, duże okna, automatyczne rolety i wyłączniki światła.
Do dyspozycji najemców są pokoje dla matki i dziecka, pokoje zabaw dla dzieci.
W jednym z biurowców znajduje się restauracja oferująca śniadania, lunche, obiady.
Czynsz, koszty, indywidualna aranżacja, termin najmu do indywidualnej negocjacji - zapytaj w biurze.
Rozwiązania technologiczne, które wpływają na komfortowe warunki pracy.
TRIGENERACJA
Dla budynków kompleksu GPP BUSINESS PARK został zabudowany system wysokosprawnej trigeneracji. Składa się on z kogeneratorów (CHP), które przy produkcji energii elektrycznej również produkują ciepło. Ciepło to w okresie zimowym jest podstawowym źródłem ogrzewania budynków a w okresie letnim jest zamieniane w chłód w agregatach absorbcyjnych.
GAZOWE POMPY CIEPŁA Szczytowym źródłem chłodu w budynkach GPP BUSINESS PARK są urządzenia gazowe GHP oraz agregat sprężarkowy. Technologia GHP polega na wykorzystaniu silnika spalinowego zasilanego gazem do napędu zespołu sprężarek pracujących w wysoko wydajnym układzie pompy ciepła ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego. W trybie chłodzenia ciepło powstające podczas pracy silnika wykorzystywane jest w całości do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.
SYSTEM BELEK GRZEWCZO-CHŁODZĄCYCH
W budynkach kompleksu GPP BUSINESS PARK zostały zastosowane energooszczędne belki grzewczo-chłodzące, które ze względu na bardzo wydajna i cichą pracę stwarzają idealne środowisko pracy i funkcjonowania człowieka, poprawiając jego produktywność i komfort pracy. Pochłanianie dużych zysków ciepła przez belki grzewczo-chłodząco jest dużo bardziej efektywne niż w przypadku systemów powietrznych. Dodatkową zaletą tych systemów jest równomierny rozkład zadanej temperatury oraz szerokie możliwości dla aranżacji wnętrz. Duży udział indukcji ma istotny wpływ na podniesienie komfortu użytkowników. Należy również podkreślić, że system klimatyzacji oparty na belkach grzewczo-chłodzących umożliwia nie tylko chłodzenie pomieszczeń ale również ich ogrzanie.
WYSOKOSPRAWNY SYSTEM WENTYLACJI Wysokosprawny system wentylacji zapewnia osuszanie i nawilżanie powietrza do optymalnego poziomu 40-60%. Zastosowano wysokosprawne higroskopijne wymienniki ciepła/chłodu dla zminimalizowania potrzeb energetycznych. Z kolei belki grzewczo-chłodzące dostarczają aż 36 m3/h/os świeżego oczyszczonego powietrza.
REGULATORY PRZEPŁYWU POWIETRZA
(VAV) Zaletą zastosowania regulatorów przepływu powietrza (VAV) jest wykorzystanie mniejszej ilość energii, która jest niezbędna do przygotowania nawiewanego powietrza o odpowiednich parametrach. W stosunku do systemu stało przepływowego, możliwe jest dostarczenie do wybranych pomieszczeń/ stref wymaganych w danej chwili ilości powietrza. Parametrami decydującymi o ilości dostarczanego powietrza są zyski ciepła (temperatura) i stężenie CO2. Głównymi komponentami instalacji VAV są regulatory przepływu. Pełnią one funkcję regulacyjną – na podstawie zewnętrznego sygnału dostosowują ilość przepływającego powietrza w przewodach wentylacyjnych.
NAWILŻACZE POWIETRZA
W budynkach GPP BUSINESS PARK zastosowano adiabatyczne nawilżacze powietrza charakteryzujące się niskim zapotrzebowaniem energetycznym w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań parowych. Woda zasilająca nawilżacze pozbawiona jest w procesie odwróconej osmozy wszelkich drobnoustrojów, bakterii i wirusów. Dodatkowo w celu zapobiegania rozwojowi drobnoustrojów w wodzie przeznaczonej do nawilżania powietrza wentylacyjnego zastosowano system dozujący jony srebra.
FREECOOLING
Chłodzenie nocne to jeden ze sposobów zmniejszenia zapotrzebowania na chłód w budynku. Nawiewane przez system wentylacji mechanicznej powietrze zewnętrzne w okresie nocnym, zmniejsza zapotrzebowanie na chłód poprzez odebranie zysków ciepła zakumulowanych w elementach budynku. Ponadto dzięki wysokoparametrowemu chłodzeniu w belkach indukcyjnych czynnik chłodniczy przygotowywany jest w chłodnicy frecoolingu już przy temperaturze zewnętrznej 14stC.
WINDY ODZYSKUJĄCE ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ
Windy w budynkach GPP BUSINESS PARK wyposażono w napęd ze zwrotem energii elektrycznej czyli nie tylko pobierają energię elektryczną ale również ją produkują i oddają w czystej postaci do sieci elektrycznej budynków. Produkcja energii elektrycznej odbywa się nie tylko podczas przemieszczania się wind w górę z niewielkim obciążeniem ale również w dół z dużym obciążeniem. Im większe jest natężenie ruchu wind tym większa jest wydajność systemu odzysku energii elektrycznej.
STACJE POGODOWE
Zastosowane w budynkach GPP BUSINESS PARK stacje pogodowe komunikują się z energooszczędnym systemem oświetleniowym, optymalizując w ten sposób zużycie energii na potrzeby oświetlenia.
BMS
W budynkach GPP BUSINESS PARK zastosowano zoptymalizowany, autorski system BMS, który poprzez usprawnienie hierarchizacji dostępnych źródeł oraz umieszczenie elementów sterujących oświetleniem i wentylacją na powierzchni biurowej w jednej sieci pozwala na zwiększenie efektywności energetycznej. System automatyki budynkowej na bieżąco monitoruje parametry komfortu oraz parametry zewnętrzne i w odpowiedni sposób wysterowuje stosowne źródła. Algorytm oparty jest nie tylko na utrzymaniu komfortu ale również zapewnieniu maksymalnej energooszczędności co wiąże się z uzyskaniem maksymalnej sprawności zaimplementowanych systemów.
ZABEZPIECZENIE ENERGETYCZNE BUDYNKÓW ORAZ JEGO NAJEMCÓW
Budynki kompleksu GPP BUSINESS PARK są nie tylko podłączone do sieci elektroenergetycznej ale mają zapewnione zasilanie podstawowe i rezerwowe z dwóch niezależnych GPZów. Budynki mogą również same produkować energię elektryczną za pomocą kogeneracji i instalacji PV. Ponadto należy zaznaczyć, że wykorzystywana w budynkach GPP BUSINESS PARK instalacja HVAC zapewnia wielorakość źródeł, których wykorzystanie w danej sytuacji zależy od parametrów zewnętrznych, w tym m.in. od temp. zewnętrznej, wilgotności oraz od odpowiedzi układu regulacji (zysków ciepła w pomieszczeniach, zysków wilgoci, zawartości CO2 czy strat ciepła). Wykorzystywana w budynkach instalacja HVAC zapewnia wielorakość źródeł, których wykorzystanie danej sytuacji zależy od parametrów zewnętrznych, w tym m.in. od temp. zewnętrznej, wilgotności oraz od odpowiedzi układu regulacji (zysków ciepła w pomieszczeniach, zysków wilgoci, zawartości CO2 czy strat ciepła).
Zapraszamy do współpracy.
Nota prawna
Opis oferty zawarty na stronie internetowej sporządzany jest na podstawie oględzin nieruchomości oraz informacji uzyskanych od właściciela, może podlegać aktualizacji i nie stanowi oferty określonej w art. 66 i następnych K.C.